Joaquín Peinado

Jul 19, 1898 - Feb 13, 1975

Хоакін Руіс-Пейнадо Ваєхо, ісп. Joaquín Ruiz-Peinado Vallejo — іспанський художник-кубіст, один з найяскравіших представників Іспанської школи в Парижі.
В 1915 вступив у Вищу комерційну школу Севільї, де залишався до 1918. В цьому році покидає навчання комерції та вступає в Академію мистецтв Сан Фернандо в Мадриді, де навчається в Хуліо Ромеро де Торреса та Сесіліо Пла. В 1923 їде у Париж, де знайомиться та зав'язує стосунки з Пікассо, Луїсом Бунюелем та іншими представниками іспанського живопису. Там навчається в академіях Рансон, Колароссі та Ґранд Шом'єр, де знайомиться з кубізмом, який вплине на його твори.
Після участі в різних виставках у 1926 їде в Амстердам де працює над оформленням твору Мануеля де Файї «Маріонетка майстра Педро», під керівництвом свого друга Бунюеля.
В 1927 вигравши премію художників провінції Малаґа повертається в Іспанію, де працює ілюстратором у різних газетах, серед яких
«Узбережжя », Малаґа та «Літературна газета », Мадрид; бере участь у великих колективних виставках авангардистів: «Виставка живопису і скульптури Іспанської школи в Парижі», Мадрид; «Регіональна виставка сучасного мистецтва», Ґранада.
Show lessRead more
Wikipedia

Discover this artist

Google apps