MURAL İSTANBUL FESTİVALİ 2013 

Mural Istanbul Festival

Bu yıl, INTI,  JAZ, CAPTAIN BORDERLINE, LAKORMIS, CINS gibi sanatçılar misafirimiz oldu.

2013
Bir önceki yılın tecrübesi ile bu yıl daha iyi hazırlanılmış, derse iyi çalışılmıştı. Saner (mex), EtamCru (pl), İnti (cl), Franco Fasoli / Jaz (ar) davet edilmişti. Ama festival başlamadan bir hafta önce Gezi Parkı Direnişi başlamıştı. Direniş devam ederken 11 haziranda İnti gelmiş heyecan ile işine başlamıştı. Franco hemen birkaç gün sonra bir üst sokağında heyecanı paylaşıyor, ülkenin en dirençli zamanında  burada oldukları için kendilerini  şanslı sayıyorlar ve işlerini o günlere ithaf ediyorlardı. Fakat Etam ve Saner katılamamış boşta kalan duvarı   G.Afrikalı FreddySam tesedüfen Franco ‘nun ricası ile kapmıştı. Diğerlerine uymuş o da o haftaya adamıştı işini. Cins, Canavar, Rad, Eskrey, Wicx, Lakormis, Fu  hep birlikte collobrasyon bir duvar yapmış,  yaşadıkları  direniş dolu günleri resimlemişlerdi. Birkaç gün sonra   renkli merdivenlerin boyandığı günlerde Köln’den, Cityleaks Streetart Fest’den, Captainborderline ekibinin iki üyesi B.shanti & Daptar gündemi geriden de olsa  takip edip iki güzel duvar ile bu güzel yılın bitiş duvarlarını boyamış oldular. Franco Fasoli’nin dünyada  yılın en güzel duvarlarından biri seçilen işi ise bir gurur yaşatmıştı

Şili kültüründe simgesel olarak yer almış hayvan ve eşya motifleri ile yapılan rengarenk bir çalışma.

İşine "memoria resistancia" yazarak bulunduğu haftaya gönderme yapmış oldu.

Buenos aires'den katılan sanatçı sadece kırmızı tonlar kullandığı işinde iki eski Türk süvarisini (atlı asker) resimledi.

Çok çarpıcı olan bu iş dünyadan da çok beğeni topladı.

Yerli sanatçılardan oluşan diğer kadro ise kendilerine konu olarak yaşadıkları 2013 haziran ayını seçmişlerdi.

Birlikte İstanbul'da uzun zaman boyayan üç arkadaş 2013 yazının etkisi ile kollaborasyon bir çalışma yaptılar.

Cape town 'lu sanatçı Afrika’nın direnme sembolü olan fil ile içten bir mesaj verdi.

Geldikleri yaz, istanbul'da penguenler oldukça meşhurdu ve sanatçı bunu gözden kaçırmadı.

2013 yazının gündemini oluşturan sembolleşmiş öğeler ile kurulmuş rengarenk bir çalışma.

Credits: All media
The story featured may in some cases have been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile