Ze Zbiorów Muzeum Sztuki W Łodzi klasa 1B

Tytuł galerii: "Sztuka umysłu" Autorzy: Martyna Adamczyk, Beata Deberna, Karolina Marszałek, Kacper Stempień, Radosław Ruszczyk.

Zdjęcie wywołuje w nas nostalgię, poczucie bezpieczeństwa, które symbolizuje płomień stanowiący centrum. Kolorystyka fotografii bazuje na barwach ciemnych. Płomień zdaje się ocieplać aurę dzieła.
Dłoń przedstawiona na fotografii budzi w nas poczucie chęci życia i brania z niego wszystkiego czego się da. Woda natomiast wiarę w to, że życie będzie pełne spokoju i szczęścia.
Obraz wywołuje w odbiorcach lęk i przerażenie. Na dziele przedstawione są wielorakie bestie i monstra. Wydaje się, że przesłanie brzmi: "Niebezpieczeństwo czyha wszędzie i przybiera różne postacie.
Dzieło wzburza nasze emocje po przez ekspresję barw na nim ukazanych. Przedstawiony jest konflikt dobra ze złem. Panuje chaos, nieład i niezgoda.
.
Rzeźba wywołuje według nas plątaninę myśli, zagubienie, ale też chaotyczny styl bycia. Spirala symbolizuje to, że kiedyś ten umysł stanie się uporządkowany.
Na obrazie mamy przedstawioną babuleńkę. Wyglądem przypomina starą czarownice, wróżbitkę. Z jej oczu bije wrogość i zakłamanie. Podejrzliwie wpatruje się w odbiorce wywołując w nim lęk.
Obraz przedstawia starszego mężczyznę. Z jego oczu bije smutek, obojętność na otaczający go świat. Dzieło mówi nam o tym, jak bezsilny i pozbawiony nadziei może być człowiek, o którym nikt nie pamięta
Dzieło malarskie przedstawia wędrowca, który być może idzie poszukiwać sensu w swoim życiu. Obraz wywołuje w nas poczucie nadziei dla mężczyzny jak i dla nas samych.
Obraz przedstawia podobnie jak poprzedni - wędrowca. Dzieło daje do myślenia na temat naszej egzystencji. Dla każdego człowieka jest przypisane jakieś miejsce na świecie. Musimy jedynie je odnaleźć.
Na pejzażu ukazana jest gama różnorakich kolorów i kształtów. Patrząc na to nasz umysł pęka od pomysłów. Pokazuje nam jak bardzo nieprzewidywalna i nieograniczona jest ludzka wyobraźnia.
Pejzaż poprzez kolor niebieski kojarzy nam się z morzem i niebem. Przypominają nam się wakacje, gdzie patrząc w morze lub w niebo możemy się na chwile zapomnieć, pomyśleć o naszym życiu i odczuciach.
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile