Martwa natura-klasa 1lb

Kolekcja zawiera obrazy o tematyce martwej natury, ukazane dzieła pochodzą z różnych epok. Dzięki chronologicznemu umieszczeniu dzieł, możemy zaobserwować jak zmieniło się podejście do martwej natury. Autorzy: Aleksandra Kownacka, Marta Karcz,Magdalena Jóźwiak,Klaudia Irzykowska, Paulina Skrzos i Patrycja Pawlicka

Oto obraz ciasto z indyka i ostryg,stworzony przez holenderskiego malarza-Pieter'a Claesz w 1627 roku.Obraz jest mały,został namalowany technika olej na desce.Ma on symbolizować wzrost Republiki Hol.
Cenne naczynia i obrus wskazują, że obraz ukazuje stół z bogatego domu. Artysta ukazuje stół ze starannie wyprasowanym, białym obrusem,którego fałdy kierują się w stronę tyłu obrazu.
Obraz w całości malowany ręcznie na płótnie lnianym. Pieter Claesz namalował bez pośpiechu,aby uzyskać wysoką jakość i precyzję potrzebował więcej czasu.
W latach 1600-setnych szynka,chleb,białe wino były często jedzone na śniadanie,tak samo na obiad.Naczynia z cyny wskazują na to,że jest to zwyczajny,codzienny posiłek.Wydaje się,że siedzimy przy stole
Obrazy Willem'a van Aelst były wśród najbardziej cenionych w Holandii w drugiej połowie XVII wieku. Specjalizował się w obiektach polowań i kwiatach, ukazuje zbliżony widok na martwe ofiary.
Owoce w symetrycznej aranżacji na białym obrusie w środkowej części stołu. Kombinacja 2 gruszek,okrągłego owocu i banana na środku kombinacji wygląda jak uśmiechnięta twarz.
We wczesnych dziełach Samuela Peploe o tematyce martwej natury widoczny jest wpływ Maneta
Kolaż, martwa natura z czarną głową jest jedną z wielu kombinacji malarstwa i kolażu wykonanych w 1933 roku
Polska malarka malowała olejne portrety, pejzaże, martwe natury, i kompozycje abstrakcyjne.W tym dziele podoba nam się kolorystyka.
Autor nazywany był mnichem, ze względu na jego samotniczy tryb życia. Był największym mistrzem martwej natury w 20 wieku i jednym z najlepszych współczesnych malarzy włoskich.
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile