2.Svetová vojna

2.sv. vojna bola v rokoch 1941-1945. Počas tejto vojny vznikali koncentračné tábory. Boli prepravovaní Židia, ľudia s postihnutím. Mnoho ľudí bralo všetko svoje bohatstvo, vidíme to na 1. obraze z našej galérie. Veľmi známy autor Alan Moore s jeho dielom Blind man in Belsen, na ktorom ukázal krutosť zabíjania, môžete vidieť na 3.obraze našej galérie. Štvrtý obraz v poradí od Wolfganga Lettleho zobrazuje Ausburg, pred koncom vojny. Bol dobití ruským vojskom, ktoré je na Ďalších obrazoch v našej galérie. 5. Obraz- uniforma ruského vojaka. Na ďalšom obraze je zobrazená Moskva, ako hlavné mesto sovietského zväzu. Na ďalšich obrazoch môžeme pozorovať slávu a víťazstvo ruských vojakov. ako aj obraz predstavujúcu operáciu blízko Stalingradu. Dve ženy v našej galérii sú ukazovateľmi, že aj ony boli dôležité. Prvá je zdravotníčka. Počas 2. sv. vojny zahynulo okolo 60 miliónov ľudí. Druhá žena nám ukazuje že aj ženy museli bojovať vo vojne, aj keď možno nechceli. Posledný obraz nám ukazuje víťazstvo rusov, v rukách majú ich typické ruské zbrane.

Mnoho Židov si zo sebou brali, všetky ich bohatstvá, mysleli si že idú za lepším životom. Napokon boli kruto zabitý v koncentračných táborov. Keď tam došli prišli o všetko čo mali, aj o svoj meno, dostali len číslo. Detí boli s matkami zabíjané už pri príchode, muži boli využívaní ako pracovná sila.
Wolfgang Lettl píše: . "Spomínam si na niekoľko prvých povojnových rokoch (svetová vojna ja) ako šťastné dobe tam bolo niečo vo vzduchu :. Sloboda, mier, nádeje a umenia z expresionistov hovoril o novom začiatku k novej dobe. Potom prišla noc barbarov a monštrá. " V Image Seven kohút stráca farby. Zamknutý vnútri temnej miestnosti a zbavený slobody pohybu, on vrhá temný tieň. Jeho hlava chýba, ukázať, že on je teraz len dutá prázdna škrupina. Život a duch opustili kohúta.
Dňa 15. apríla 1945, sa vojna v Európe blížila ku svojmu koncu, britské sily oslobodili koncentračný tábor Bergen-Belsen. S nimi bol austrálsky oficiálny vojnový umelec Alan Moore. Po troch dňoch vytiahol a fotografoval kostrové pozostatky a ich prenasledovateľa, vrátane SS vojakov, ktorí boli nútení pochovať svoje obete. V koncentračných táboroch sídli desiatky tisíc väzňov, Židia, Česi, Poliaci, homosexuáli, cigáni, a iní 1943-1945, viac ako 50.000 z nich zomrelo.
Ruiny mesta Ausburg, ktoré bolo vždy pekné, popratané.
Ruská uniforma
Počas vojny sa využívalo mnoho karikatúr, ktoré boli uverejňované v časopisoch a novinách. Na tejto môžeme vidieť ako Rusi vytlačili Nemcov zo svojho územia.
Zima bol krutým zabijakom. Mnoho ľudí, ktorí boli odvlečených do gulagov umrelo v zime. Aj vojaci to nemali ľahké. Mnoho Nemcov, ktorí útočili na sovietsky zväz umrelo, lebo nezvládlo podmienky Studeného Ruska.
Mnoho žien bolo zapojených do vojny. Či už ako pracovníčky v lekárstve, pri výrobe zbraní v zbrojárskom priemysle, či ako samotné vojačky.
Víťastvo Rusov
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile