משיכות המכחול של ואן גוך

הציור "ליל כוכבים" מתאר את הנוף הנשקף מחלון חדרו של ואן גוך בסנטוריום הפסיכיאטרי שבו שהה בשל דיכאון, בעיירה הצרפתית סן רמי  שבפרובנס. במישור הקדמי מתוארת קבוצת עצים גבוהים דמויי ברוש, מאחוריהם משתרעת העיירה הקטנה כשבמרכזה בית עם צריח, ובאופק מופיעה שרשרת גבעות. ואן גוך תיאר את השמים בעזרת משיכות מכחול מלאות אימפסטו, היוצרות תחושה של תנועה. בשאר היצירות יצר ואן גוך משיכות מכחול בכמה סוגי מכחול מבחינת עובי וכל עובי אחר של מכחול יוצר תחושת תנועה.לפעמים שבירות ודיכאון.

אפשר לראות את משיכות המכחול ביצירה בצורה נורא טובה ומעניינת! משיכות המכחול משדרות תחושה של דינמיות ותנועה,והצבע הצהוב והלבן משדרים תחושת אור והבזקים.
כאשר מקרבים את התמונה ניתן לראות בבירור את הדגשי המכחול ואת העצירות של האומן שגורמות לקיטועים. בנוסף אפשר לראות שהאומן משתמש בכמה סוגי מכחולים - מבחינת עובי, יש קווים אלכסונים וזוויתיים ביצירה.
משיכות המכחול ביצירה זו מודגשות ומופשטות, ניתן .לראות את הקיטועים של המכחול ביצירה ניתן לראות את העומק ביצירה על ידי הכהיה של הצבעים.
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile