Jan III Sobieski i jego rodzina

Jan III Sobieski, który został królem w 1674 r. i jego żona Maria Kazimiera ' d Arquien mieli ośmioro dzieci: Jakuba Ludwika, Teresę Teofilę, Adelajdę Ludwikę, Marię Teresę, Teresę Kunegundę, Aleksandra Benedykta, Konstantego Władysława i Jana. Ich portrety wykonane w XVII w. znajdują się w pałacu w Wilanowie.

Obraz przedstawia króla Jana III Sobieskiego przyodzianego w bogato zdobioną szatę ze skórą lamparta.
Portret najmłodszego z dzieci królewskiej pary małego Jana, który urodził się na krótko przed wyprawą władcy pod Wiedeń.
Obraz ukazuje młodego Aleksandra Benedykta.
Obraz przedstawia Konstantego Władysława, który brał wraz z ojcem udział w bitwie pod Podhajcami.
Obraz ukazuje Marię Kazimierę d' Arquien. Królowa przez niemal całe życie była bardzo piękną kobietą.
Jest to prawdopodobnie portret Marii Klementyny Sobieskiej, wnuczki Jana III Sobieskiego,która poślubiła Jakuba II Stuarta i miała z nim dwóch synów.
Obraz ukazuję nam królową Marię Kazimierę w otoczeniu swoich dzieci.
Na obrazie możemy zobaczyć Teresę Kunegundę Sobieską, która jako jedyna z licznego potomstwa książęcej pary zasiadła na tronie-gdy została żoną elektora Bawarii Maksymiliana II Emanuela.
Jest to kolejny portret króla Jana. Widzimy go w złoconym żupanie, a na ramionach ma podbity futrem czerwony płaszcz.
Na obrazie widzimy króla siedzącego na tronie we wspaniałej złotej szacie, trzymającego w ręku szablę. Obok niego, na stoliku znajduje się korona.
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile