Výběr z Museé d'Orsay

Výběrem tmavých barev i odstínů autor podtrhuje pochmurnou atmosféru pohřbu. Obloha je zatažená a v barvě olova, příchozí jsou v černé a i bílé čepce a roucha kleriků mají šedivou barvu.
Velká čistě bílá plocha zdůrazňuje sterilitu nemocničního prostředí. Tlumené ale jinak docela teplé okolní barvy dávají znát radost z návševního dne na dětském oddělení.
Zelená barva sama o sobě by byla veselá, ale tmavši a tluměnější odstíny dávají znát útlum během odpočinku.
Výběr několika hlavních barev obraz jakoby zjednodušuje a výběrem světlých odstínů nechává vyniknout létu plnému barev a dni plnému slunce.
Dětské blateky jsou sice v dětsky čisté a nevinné bílé, ale množství stínů a šmouh napovídá, že jejich děství je plné dřiny. I tak ale v oklním prostředí vynikají jako to nejjasnější.
Dívky z lepší společnosti jsou zabrané do hry na piano a snad je to obě baví, protože je celý obraz, vlasy hrající počínaje a rámy obrazů na stěně konče laděn do zlatavých odstínů.
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile