Hudson river school

Hudson River School vznikol v polovici 19. storočia v Amerike. Tento smer bol veľkou mierou ovplyvnený romantizmom. Thomas Cole je povazovany za tvorcu Hudson River School. Dalšim predstavitelom tohoto hnutia bol aj Albert Bierstadt. Bierstadt sa narodil v Solingene v Nemecku. Neskôr sa spolu s rodinou presahoval do Ameriky. Uz ako malý chlapec dokázal svoje umelecké schopnosti dat na papier. Dalej sa v tejto galerii nachadzaju Frederic Edwin Church, Sanford Robinson Gifford, Asher Brown Durand, Jasep Francis Cropsey, Thomas Doughty, Robert Scott Duncanson, William Stanley Haseltine, Thomas Moran a Worthington Whittredge. V galérii su diela, ktoré su zname pre svoje realisticke a detailne zobrazenie americkej krajiny a divočiny, v ktorých sa objavujú témy romantizmu a naturalizmu. Divaci, by si na obrazoch mali všimat farby, ktore ich urcite oslovia rovnako ako mna. Taktiez, by mali sledovat dokonalost krajin, ktora je malovana do najmensich detailov. Nech si všimaju priznačny sklon k citovosti, fantázii a krásam prirody. Autory chceli zdôraznit poprednu ulohu celku obrazu, ktory mal byt expresivny vdaka sklbeniu všetkych častí.

Táto olejomaľba umoznuje pohľad na pohorie Catskill, ktoré sa často vyskytuje v obrazoch týchto maliarov , pochádzajúcich z Hudson River School.
Albert Bierstadt známy vdaka svojim krásnym, detailným obrazom amerického západu.
Albert Bierstadt často vo svojich dielach zdôrazňoval atmosferické javy ako sú mraky, hmly.
Taktiez Albert maľoval to v čo veri, veci ako by mali vyzerat. Kvôli tomuto je tento štýl podobný romantizmu.
Student Thomasa Coleho na skole Hudson River . Množstvo jeho obrazov ma aj duchovny rozmer.
Frederic patril do druhej generácie Hudson River School.
Aj Gifford patril do druhej generácie HDS a spolu s Churchom a Kensettom zalozili múzeum Metropolitan.
Obraz zachytavajúci prales v Juznej Amerike
Dielo plné mnozstvom krásnych farieb.
Pohľad zachytávajúc západ slnka nad jazerom Ontario.
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile