Markko Märtini kunstinurk

Tegu on 1908 aastal tehtud maaliga. Maal on ehe näide kuidas juba vanasti oskasid inimesed elust rõõmu võtta ,kogu see pilt annab väga elava ningi rõõmsameelse elamuse. Autoriks on muidugi meie kõigi lemmik Rupert Bunny
J.Martini poolt maalitud suurepärane vaade mis annab võimaluse lasta silmad kaugemale kui ealeski ette oskaks kujutada.
Hollandi kunstniku P.B.Elderi poolt on toodud esile vägagi hea näide sellest, kuidas aastate jooksul pole inimesed muutunud ning kuidas endiselt töölt kõrvale hiilitakse. Selle pildi on austatud Elder nimetanud otsetõlkes eesti keelde küll "Kombainid" kuid igale eestlasele peaks olma selge, et pildi pealkiri peaks olema "Laiskvorstid"
See galerii ei saaks olla minu lemmikutest viiest kunstnikust kui siin poleks William R. Pywelli poolt klõpsatud kunstiteost. See nostalgiapomm on tehtud 1862 aastal ning ilmutatud 1866ndal aastal. See pilt on just see, mida ootab iga 86 aastane vanamees enda kamina kohale mida silmitsedes saaks popsutada piipu ning mõtliskleda vanade aegade üle.
Kõige süngema ning kurvema pildi tiitli siin galeriis saab kindlasti see masendavates toonides Eesti-Siberi ekspress. Olgugi , et pildi avalikustamise aastaks oli 1887, ei ole kellegil tänase päevani ühtegi tõestust, et selles rongis ei võiks olla just meie endi esivanemad. See pilt haarab viimsegi emotsiooni endaga kaasa ning rikub teie ilusa päeva tekitades teile kurbust ning masendust. Kunstilisest perspektiivist on siiski tegu meistriteosega kuna pildil on kõik- rong ja maastik
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Translate with Google
Home
Explore
Nearby
Profile