''Murale'' klasa 1 lb

Projekt przedstawia w jaki sposób powstają Murale, jakie niektóre z nich mają przesłanie. Autorzy: Małgorzata Łukasiewicz, Krystian Wenderlich, Agata Osytek, Kacper Kowbel, Bartosz Zakrzewski, Michał Ciborek. 

Na filmie przedstawiona jest praca nad jednym z murali w Łodzi.Każdy mural rozpoczyna się od naniesienia szkicu na mur.Następnie malowane jest to spreyem co wymaga doświadczenia.Każdy obraz niesie ze sobą ważny przekaz życiowy.
Na muralu namalowana jest staruszka, przedstawia ona kobietę pracującą. Po jej minie widać,że nie jest zadowolona ze Swojego życia,które ciężko przepracowała. Na jej twarzy widać zmęczenie.
Mural "Primavera"oznacza wiosnę.Ptaki przylatują,a natura budzi się do życia i tak jak wszystko się ożywia tak i człowiek staję się bardziej pogodny i radosny.To ukazjue przedstawiona kobieta na obrazie.
Tytuł muralu przetłumaczony oznacza "Obcego".Postać na nim przedstawia człowieka pochodzącego z Oulu (Finlandia).Obraz pomaga uwierzyć, że jeśli ktoś bardzo czegoś chce to jest to w stanie osiągnąć.
Mural przedstawia Świętego Alberto Hurtado,który zasłynął z niesienia pomocy ubogim i wyzyskiwanym pracownikom tworząc w Chile pod nazwą "Ognisko Chrystusa" pierwsze chrześcijańskie związki zawodowe.
Mural jest bardzo dynamiczny przedstawia różne środki lokomocj,lecz w jego centrum namalowana jest dziewczyna jadąca rowerem a wokół niej zieleń której nie dostrzeglibyśmy jeżdżąc metrem czy tramwajem
Mural przedstawia dwoje rolników którzy nie pałają radością z zebranych obwitych plonów.Jeden z nich wygląda na zmęczonego codzienną pracą.Obraz nie jest radosny ale zaciekawia swoją prostotą.
Ciągnąc swój bagaż życiowych spraw-nauka,praca,dom musimy pamiętać o otaczającej nas przyrodzie,którą również zabieramy ze sobą,ponieważ bez niej nie żyjemy.Łącząc wszystko w symbiozie jesteśmy w stanie unieść nasz bagaż życiowych doświadczeń,co symbolizuje balon nadający lekkości wózkowi,który jest odpowiednikiem naszego życia.
Obraz wywołuje uczucie ciężaru z jakim każdy człowiek spotyka się w życiu codziennym.Mural przedstawia dłonie kobiety do których leje się woda.Oznacza to czystość człowieka mimo codziennych brudów.
To ogromny mural widniejący w Mexico City powstawał 29.04.2012-06.05.2012r. Przekazuje nam tradycyjne meksykańskie symbole takie jak Lucha Libre i sombrero. Mural ten stworzyli niemiecki duet Herakut.
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Home
Explore
Nearby
Profile