Gustav Klimt

Gustav Klimt znany jest przede wszystkim z odrealnionych portretów kobiecych, utrzymanych głównie w złotych tonach, austriacki malarz. Żył i tworzył na przełomie wieków XIX i XX. Symbolista, przywódca wiedeńskiego modernizmu, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, autor impresjonistycznych pejzaży- uosobienie bogactwa i skomplikowania epoki, w której żył. Galeria, uporządkowana chronologicznie, przedstawia właśnie tę różnorodność i bogactwo.                Agata Janiczek

(Ein Morgen am Teiche) Ten i wiele innych obrazów są pamiątką po pobytach Klimta w Golling (okolice Salzburga) i Schörfling am Attersee. Widok Egelsee o poranku jest pierwszym kwadratowym krajobrazem, który wyszedł spod jego ręki.
Kolejny obraz z pobytów w okolicy Attersee. Wykonany z perspektywy Litzlberg (zachodni brzeg jeziora), prawdopodobnie z mola i przy użyciu lunety, przybliżającej Klimtowi ten wycinek krajobrazu.
Dwie topole, znajdujące się w pobliżu jeziora Attersee. Namalowane w 1903 roku w warunkach "burzowych", dwa lata wcześniej zostały przez Klimta ujęte od drugiej strony- w wersji wiosennej.
Ukończony w 1904 roku w Litzlberg am Attersee. Zwraca uwagę użycie jasnych plam kolorów na właściwie monochromatycznym zielonym tle.
Credits: All media
This user gallery has been created by an independent third party and may not always represent the views of the institutions, listed below, who have supplied the content.
Home
Explore
Nearby
Profile